Sepetim ( 0 )
Kategoriler
Kaşede Olması Gerekenler

Kaşede Olması Gerekenler

20.10.2018
Kaşede Olması Gereken bilgileri buradabaski.com olarak mesleklere özel olarak hazırladık.

Kaşede Olması Gerekenler (2021-2022)

1-Öncelikle Kaşe Nedir Kimler Ne İçin Yaptırır?

 

Bir firma veya şahısların bir belgeyi onayladığını göstermek, kime ait olduğunu ve resmi olduğunu belirtmek için kullandığı araçtır.

 

Kaşeler genellikle stantart siyah renkte olabiliceği gibi renkli ve (lacivert,kırmızı,yeşil) ıstampalı şekildede hazırlamaktayız. Ancak aynı kaşeye maksimum 4 renk (siyah-mavi-yeşil-kırmızı) kullanılabilmektedir.

 

Kaşeler Çok Fazla Çeşit İçerdiği gibi(Otomatik Kaşe, Kare Kaşe , Yuvarlak Kaşe, cep kaşeleri, tarih kaşeleri ) Üretici Açısından da çok fazla üreticisi vardır.

Biz bu üreticeler Sırdaş kaşe ,Colop kaşe ve Trodat kaşe ile Çalışmaktayız. Bu Üreticeler Hakkında Daha Ayrıntı Bilgiyi Diğer Yazılarımızda bulabilirsiniz.

2- Kaşede Olması Gerekenler

Şirket kaşelerinde bulunması gereken bilgiler:

  • İsmi ve Unvanı

Tescil edilen ticari işletmenin ismi ve unvanı, kaşenin görülebilecek bir yerinde okunaklı bir şekilde yazılmak zorundadır.

  • Şirketin Sicil Numarası

Kaşede bulunması gereken bilgilerden biri de sicil numarasıdır. 

  • Vergi Dairesi ve Numarası

Şirketin bağlı olduğu vergi dairesi ve vergi numarası kaşede bulunması zorunlu olan bilgilerden bir diğeridir. 

  • İşletmenin Bilgileri

Kaşede bulunması gereken diğer bir bilgi, işletmenin merkez adresi telefonu ve faks bilgileridir. Bu bilgiler kaşede hep birlikte bulunacak şekilde olmalıdır.

  • Web Sitesi - Mail

Kaşede bulunabilen bilgilerden biride web sitesi ve maildir.Bu Bilgi diğerleri kadar önemle Olmasada Bazı Misafirlerimiz bulunmasını kesinlikle istemektedir.

Büyük Boy Şirket Kaşesi linkimizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Doktor Kaşesinde bulunması gereken bilgiler

Bunun dışında doktorlar ve iş yeri hekimlerinin kaşeleri biraz daha farklı olmaktadır. Doktor kaşelerinde, doktorun çalıştığı kurumun adı , Bunun altında ise doktorun ünvanı ve adı soyadı yazmalıdır. Ayrıca diploma tescil no ve doktorun uzmanlık alanları bilgilerinin de yazması gerekmektedir.

DOKTOR KAŞESİ linkimizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Unvan Kaşelerinde Bulunması gereken bilgiler

Bu Tür Kaşeleri Genellikle Askerler , avukatlar , savcılar, polisler vs. tarafından yaptırılan kaşelerdir.Genellikle İsim Soyad ve Unvan Yazılır Sadece 

UNVAN KAŞESİ linkimizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.